Tasakaalustatud elu

Julgus olla julge

Julgus olla julge

Kevad innustab uutele tegudele, mis eeldavad avatud südant ja lauluviisi hinges. Iga positiivne mõte ja tegu loob meie sees positiivseid peegeldusi ja järelkajasid, mis omakorda tugevdavad meie sidet rõõmu, eneseusu ja julgusega. Julgus on väärtus, mida loodame leida iseendas ning hindame ja kadestame teistes. Mis on julgus?

Õnn, mis mahub taskusse

Õnn, mis mahub taskusse

Õnne võime õhinal otsima minna laiast maailmast, õnne soovime teistele ja endalegi kui alustame midagi uut. Salamisi loodame õnne osaks saada, kui võtame tõsiseid riske. Õnne ei ole kunagi liiga palju, see mahub kenasti meie taskusse või nagu kivi kotti. Kas pole nii, et õnne otsides vaatame tihti tagasi minevikku ja nendime, et oli aegu, mil olime õnnelikud? Ent kas tunnistasime endale seda ka siis? Miks siis mitte olla õnnelik nüüd ja praegu?

Aed

Aed

Päikesepaisteline ja linnulaulust rõkkav on minu kevadine aed. Siin kõrgete puude all tundub aeg peatuvat, et lasta mööda suur kiire ja siis, tasapisi olles märgata kõike, mis ümbruses toimub. Pärast pikka vaikset talveperioodi toob varakevad uue alguse ning loodus ärkab. Valgusküllased päevad annavad energiat ja tekib soovi tegutseda, luua, liikuda ja nautida, nautida, nautida… seda kõike ilusat, mis meie silm märkab ja kõrv kuuleb. Kevadeilu äratab meie meeled ja paneb need helisema!

Aprillikuu siin ja praegu

Aprillikuu siin ja praegu

Jah, kevad on käes. Ka paadunud realistid muutuvad nüüd romantikuteks ning lasevad sillerdaval päikesel ja pulbitseval linnulaulul oma kainet meelt mudida. Luuleread ja rõõmsad lauluviisid valitsevad meie meeli ning hinges tärkab uus armastus ligimese vastu. Maailmast on jälle saamas elus, lõhnav ja värviküllane joovastav pillerkaar!

Olemasolemine

Olemasolemine

Usun, et kui suhtuksime igasse päeva kui ainukesse võimalusse, mis meil eales on, teeksime nii mõndagi teistmoodi. Ehk laseksime siis ka tulevikul olla ja minevikul minna ning keskenduksime olevikuhetkele, milles on kõik võimalik: kinkida naeratus, öelda hea sõna, ulatada käsi, kallistada ja lohutada, kuulata, seista keset päikesepaistet ning tunda endas elujõudu pulbitsemas. See on võrratu tunne. Olevikuhetk ei pea alati olema täidetud asjalike tegevustega. Meil on luba lihtsalt olla.

Uusaastamõtisklus

Uusaastamõtisklus

Uus aasta eeldaks soove, plaane ja lubadusi, kuid mis oleks, kui nende asemel otsustaksime olla vabad uutest kohustustest, mis mingil moel seavad piirid võimalustele. Astuksime hoopis uude aastasse avali meelte ja südamega, valmis kõigeks, mis tulema või minema peab. Olgem uudishimulikud, vabad eelarvamustest ja hinnangutest, nii anname võimaluse uuele.

Suvi on patareide laadimise aeg. Veel kord vitaalsusest ja energiast

Suvi on patareide laadimise aeg. Veel kord vitaalsusest ja energiast

„Elusolemise tunne“, tegutsemissoovi ja -rõõmu olemasolu sõltub meie füüsilisest ja vaimsest tervisest, meie võimest vabalt liikuda, toime tulla stressiga, olla iseseisev ning vaba algatamaks ja juhtimaks tegevusi, mis meid kõnetavad. Me saame luua energiat tegevustega, mis meid köidavad ja rõõmustavad. Vahel ei peagi need tegevused olema midagi erilist, ka tavalised argised toimingud võivad tuua rahulolu ja rõõmsa enesetunde.

Metsakümblus kui imeline vitaalsuse allikas

Metsakümblus kui imeline vitaalsuse allikas

Mis see siis ikkagi on, mida me metsast otsima läheme? On see hingerahu? Vaimne tasakaal? Või midagi hoopis erilist? Eestlased armastavad oma metsa ning metsas käimine on ikka olnud midagi iseendastmõistetavat ja loomulikku. Meid peetakse metsausku puudekallistaja rahvaks, mis annab tunnistust sellest, et austame puid ning usume neisse vaat ehk isegi rohkem, kui endale tunnistada tahame. See aga, mida igaüks meist metsa minnes otsib, jääb tihti mõistatuseks. Suhe metsa ja puudega on intiimne ning seda eriti teistega ei jagata.

Veebicoaching

Veebicoaching

Personaalne veebicoaching on mugav ja käepärane lahendus kõigile, kes vajavad toetust oma murede lahendamisel. Vitaalsuscoachingust on abi, kui otsid võimalusi stressi ja pingete leevendamiseks, oma tervise säilitamiseks ning elujõu ja -rõõmu taastamiseks praeguses pingelises olukorras. Interneti vahendusel saab coachingut läbi viia mugavalt kodust lahkumata.

Teadvelolek edukaks enesejuhtimiseks

Teadvelolek edukaks enesejuhtimiseks

Kui pööraksime rohkem tähelepanu kavatsustele, miks me midagi teeme; kui küsiksime endalt, kuidas on meie teod seotud meie eesmärkide, soovide ja väärtustega, siis ehk suudaksime oma elu ka sihipärasemalt juhtida. Autopiloodil toimetades jääb meil küsimus „miks“ tihti küsimata ning päeva lõppedes ei oskagi me seletada, miks me just selliseid otsuseid tegime nagu tegime või tegemata jätsime. Rahulolu päevast ei ole tuntav ning ka üldine meeleolu on pigem negatiivne või pessimistlik. Sihipäratu elu ei suuda luua pühendumist, motivatsiooni, elutahet ega -rõõmu, mis tooks kaasa entusiastliku õhina ning paneks silmad särama.

Aeg iseendale

Aeg iseendale

Looduses viibides on võimalik märgata elu, mis toimub meie ümber, imelist askeldamist ja pidevat liikumist, mis annab tunnistust sellest, et kõik siin meie ümber ja meie sees on pidevas muutumises. Tänane päev on kordumatu, nii nagu seda oli eilne ja üleeilne. Ainuke hetk, mis meil on ja milles saame elada, märgata, nautida, rõõmustada, kurvastada, olla õnnelik või õnnetu – on siin ja praegu. Võtame siis aega iseenda jaoks, et märgata. Kõigepealt märgata iseennast. Kuulata, mis meil endale öelda on. Ja kui sõnu ei ole, siis lihtsalt olla. Omaette. Kuid erksalt, täielikult teadval olles. Märgates, mis toimub meie ümber ja meie sees.

Talvekülm ja rõõmus meel

Talvekülm ja rõõmus meel

Olen aru saanud, et igal aastaajal on oma kordumatu ilu ja võlu, mis tuleb meil endil avastada. Parim viis selleks on minna loodusesse, seal olla ja ringi vaadata. Kui kõrvaklapid peas hoida ning silmad telefonil või maas, ei pruugi me midagi erilist märgata. Teeme kiiresti oma kõnnitiiru ära ja tehtud see ongi. Sedasama kõndi võib teha ka teisiti, kui astume metsarajale erksalt ja avali meeltega. Käies looduses püstipäi ja kuulata puudekohinat; silmitseda puid ja pilvi või tuulist mereranda, on meie kogemus erinev. Lisaks füüsilisele liikumisele saame me nii tubli annuse positiivseid emotsioone, mis loovad rõõmu ja erksust.

Teadvelolek ja salliv suhtumine

Teadvelolek ja salliv suhtumine

Me anname endale siiraid lubadusi olla parem, püüda rohkem, pingutada veelgi ning saavutada enamat. Kuid nende üllaste eesmärkide ja sihtide juures ärgem unustagem reisi ennast! Nautigem ja väärtustagem igat päeva ja hetke eesmärgi poole liikumisel, mis võiks iseenesest olla põnev, nauditav ja rõõmus kogemus. Liikumisel võiks vahel ka pidurdada, isegi peatuda ja märgata, mis meie ümber toimub. Vaadata otsa oma lähedastele, kolleegidele, naabritele ja miks mitte ka võhivõõrastele, ning kinkida neile osake oma tähelepanust.

Sügismasendus ja vitaalsus

Sügismasendus ja vitaalsus

Pikk sügis toob pimedad õhtud ja ööd. Päev on liialt lühike, et tagada meile vajalik energia, mida suveperioodil me saame päikeselt. Võib mööduda päevi, isegi nädalaid ilma, et päike ennast näitaks. Inimesed tunnevad end unisena ja väsinult, puudub soov aktiivseteks tegevusteks. Põhjamaades räägitakse sügis/talvemasendusest, mis inimesi kollitab. Lisaks unisusele tekitab päevavalguse puudumine ka meeleolumuutust, loidust ning masendust. Mida sellisel juhul ette võtta?

Vitaalsusest ja muust tervislikust

Vitaalsusest ja muust tervislikust

Üha enam räägitakse vitaalsusest ning sellest, miks see meile kõigile nii vajalik on. Vitaalsus ei ole mitte ainult eakate inimeste teema, vaid see puudutab meid kõiki _ nii noori kui vanu. Vitaalsus, see on motivatsioon, pühendumine, elurõõm ja energia, füüsiline ja vaimne tasakaal, tervislikud eluviisid.