Muutused meie sees saavad toimuda vaid siis, kui need sünnivad sisemisest soovist ning on kantud siirast vaimustustest ja usust iseendasse…

Vitaalsuscoaching veebi vahendusel

Vitaalsuscoachingust on abi, kui oled jäänud üksinda oma muredega ning otsid võimalusi oma elu ja tavapärase rutiini muutmiseks, et taastuks elurõõm ja rahulik meel. Kui alltoodud küsimused Sind kõnetavad, võib just vitaalsuscoaching Sinu õige valik olla:

  • Mida teha, et oleksin elujõuline ja aktiivne?

    Aktiivseks eluks vajad Sa küllaldaselt energiat, mida saad ise luua oma igapäevaste tegevustega. Kui energiat napib, peaksid välja selgitama, kas pöörad piisavalt tähelepanu oma tervisele: kas liigud piisavalt, magad hästi, sööd tervislikult, tegeled meelepärasega ja hoiad stressi kontrolli all. Juba väikesed positiivsed muudatused päevakavas võivad tuua Sulle rohkem vitaalset elujõudu ning Sa tunned end jälle reipana. Regulaarsed puhkepausid aitavad energial jälle taastuda.

  • Kuidas toime tulla uue olukorra ja elumuutustega?

    Elumuutused ja tõsised otsused võivad olla stressiallikateks, mis alandavad märgatavalt Sinu elujõudu ja – rõõmu. Isegi kui muutus on positiivne, siis kõik sellega seonduv võib Sind hirmutada. Sa võid tunda, et upud oma probleemidesse, et kohustusi on liiga palju ning et Sa ei suuda enam selgelt olukorda hinnata ega otsuseid teha. Võibolla vajad Sa head tegevusplaani, mis aitab Sul vajalikud muutused tasapisi ellu rakendada ilma, et peaksid nende pärast liialt muretsema ja nii, et need ei kuhjuks? Vahel tuleb ka ebavajalikul minna lasta, et muutus toimuda saaks.

  • Kuidas vähendada stressi ja muretseda vähem?

    Me töötame palju ning tihti isegi liiga palju. Selleks, et säiliks rahulik meel ja hea tervis, peab meie puhkus ja töö olema tasakaalus. Kuidas seda reguleerida? Millised on ohumärgid, millal peaksid tempo maha võtma ja puhkama? Kas Sa kuulad oma keha ja mõistad seda? Kas Sa magad hästi ja oled tõustes värske ja puhanud? Nähtavasti tuleb Sul vähendada töömahtu ja -tempot, et taastuks puhkuse ja töö tasakaal, mis on vajalik stressi alandamiseks. Aja planeerimine on samuti oluline, et vältida liigset stressi. Kas suudad öelda vajadusel “ei”?

  • Kuidas toime tulla ealiste muudatustega?

    Vananemine on normaalne elu osa, kuid paraku võib see kaasa tuua väga erinevaid emotsioone. Sa võid olla uhke oma teadmiste ja kogemuste üle, mida oled elu jooksul omandanud, kuid samal ajal võib vanus tekitada stressi, meeleolu langust, väsimust ja isegi depressiooni. Et Sul ikka särtsu ja energiat jätkuks, tuleb enda eest hoolt kanda. Füüsiline ja vaimne tervis peavad olema kenasti tasakaalus, siis saad kõige hakkama. Ehk vajad Sa sobivaid harjutusi, mis hoiaksid Sind heas füüsilises vormis? Füüsiline liikumine, küllaldane puhkus ja tervislik toit on hea vormi saladus! Võibolla peaksid alustama tantsutundidega või hoopis õppima zumbat?

  • Kuidas taasleida kaotatud rõõm ja motivatsioon tegutseda?

    Vahel tundub, et töö, mida oled aastaid teinud, Sind enam ei rahulda. Ühel hetkel küsid Sa endalt, mida Sa siis ikkagi tegelikult elult tahat? Sellises olukorras võib juhtuda, et vajad oma elule uut sisu, mis annaks mõtte ja uue eesmärgi. See on normaalne, sest me kõik oleme pidevas muutumises. Mis huvitas meid noorena, ei huvita meid enam eakana. Me hindame elu teiste parameetritega. Pöördume rohkem sissepoole ning väärtustame vaimseid rikkusi. Mida siis üldse oma eluga peale hakata? Pead leidma energiaallikad, mis varustavad Sind elujõu ja -rõõmuga. Võibolla tuleb Sul midagi oma igapäevases rutiinis muuta, näiteks jalutada regulaarselt looduses, veeta rohkem aega heade sõpradega, lugeda. Võibolla on aeg õppida midagi uut, midagi, millest oled alati salamisi unistanud...

Kui mõni neist küsimustest Sind kõnetas, võta julgelt ühendust ning leiame koos lahendused Sinu muredele. Sooviavalduse saad täita siin

  • Esimesel kohtumisel saad soovi korral täita personaalse vitaalsustesti, mille tulemused võivad Sulle abiks olla elustiili muutmisel, uute sihtide seadmisel ning tervise parendamisel.

  • Vitaalsuscoachingu sessiooni hind on 42 eurot ning see tuleb tasuda enne kohtumise algust.

  • Esimene coachingu sessioon kestab tavaliselt 60 minutit, iga järgmine 40- 45 minutit. Sina otsustad kui kaua sa coachingut vajad.

Tutvu ka uue teenusega: personaalne vitaalsuskava ja broneeri coachingu aeg siin.

Selgituseks veel:

Mis on veebicoaching?

Veebicoaching on personaalne coaching, mis toimub interneti vahendusel kas videokõnena, jututoas, sõnumite ja e-kirjadena või telefoni vahendusel. Veebicoaching sobib hästi inimesele, kes ei taha või ei saa kodust välja liikuda. Skype või Zoom videokõne abil on võimalik luua meeldiv keskkond rahulikuks vestluseks neil teemadel, mis hetkel kõige olulisemad. Sõnumite, e-kirjade ja telefonikõnedega saab vajadusel täiendavalt ühendust võtta ning informatsiooni vahendada kui vaja. Veebicoaching kestab sarnaselt tavacoachingule 45- 60 minutit.

NB! Coaching toimub veebis, Zoom’i keskkonnas.

mis on coaching?

Coaching (kootsing) on vastastikune koostöö, kus coach on keskendunud aktiivsele kuulamisele ning vajadusel abistavate küsimuste esitamisele, mis aitavad Sul leida vastuseid küsimustele ning lahendusi probleemidele. Coachingul on Sinul aktiivne roll, sest vaid sina ise saad oma ellu muutusi tuua. Positiivse tulemuse saavutamiseks on vajalik Sinupoolne valmisolek muutuseks.

Coaching on suunatud lahendustele ning vastupidiselt teraapiale, mis keskendub probleemidele ja nende analüüsile, püüab coach aidata Sul leida lahendusi. Tavaliselt on vastused peidus Sinu enda sees, tihti Sa ka tead neid, kuid sõltuvalt olukorrast Sa kas ei taha või ei julge neid endale tunnistada. Koos on julgem enda sisse vaadata. Vahel on vastused kiired tulema ja vaja on vaid ühte coachingu sessiooni ning kõik saab selgeks! Iga inimene on erinev, nii ka olukord.

Leia mõtteid ja inspiratsiooni ka minu blogist.